Otthon / Hírek / Ipari hírek / Irányítógép: melyik illik az Ön anyagához?

Irányítógép: melyik illik az Ön anyagához?

Mire jó a velúrgép, és melyik típusra van szüksége

A Sueding Machine egy textilkikészítő gép, amely forgó csiszolóhengerekkel mechanikusan emeli fel a finom szálakat a szövött vagy kötött szövet felületén, puha, bársonyos barackbőr textúrát hozva létre, amely javítja a kész anyag tapintási minőségét és kereskedelmi vonzerejét. Ez az egyik legszélesebb körben használt textilkikészítő gép az aktív ruházat, intim ruházat, fürdőruha, felsőruházat és lakástextil gyártásban világszerte.

A megfelelő géptípus bármely adott textilművelethez három tényezőtől függ: a naponta feldolgozott szövet mennyiségétől, a kész szövet típusától és a szükséges automatizálási foktól. A napi 5000 lineáris méternél kevesebbet kezelő kisméretű velúrgép textilipari műveletekhez kb. 15 000 USD és 60 000 USD és manuálisan is működtethető. Egy automata bevarrógép egy közepes és nagy művelethez, napi 20 000-80 000 méter kezeléséhez 80 000 USD és 280 000 USD között és számítógépes folyamatvezérlést biztosít. A nagy sebességű velúrgép teljes Ipari velúrgép konfigurációban tömeggyártáshoz meghaladja 300 000 USD bizonyos konfigurációkban, de arányosan nagyobb áteresztőképességet és minőségi konzisztenciát biztosít, ami indokolja a befektetést.

Ez az útmutató a Sueding gép vásárlási döntésének minden dimenzióját lefedi: hogyan működik mechanikailag, milyen konfigurációk léteznek, hogyan néz ki a Sueding gép árstruktúrája az egyes gépkategóriákban, hogyan kell értékelni a Sueding gép gyártóját, és milyen kérdéseket kell feltenni a vásárlás előtt.

Beperlőgép szövethez: Hogyan működik a technológia

A Irányítógép szövethez egyszerű mechanikai elven működik: a szövetszalag folyamatosan érintkezik egy vagy több forgó hengerrel, amelyek külső felületét csiszolóanyaggal, jellemzően csiszolt szövettel borítják. A csiszolófelület mechanikusan megemeli az anyag legkülső szálait azáltal, hogy részlegesen megszakítja a fonaltesttel való kötésüket, és finom rostos réteggé emeli őket, amely a velúr anyag jellegzetes puha kézérzetét és matt megjelenését hozza létre.

Minden velúrgép alapvető mechanikai alkatrészei

Függetlenül a gép méretétől, árkategóriájától vagy automatizálási szintjétől, minden szövethez készült sueding gép ugyanazokat a funkcionális alkatrészeket tartalmazza:

  • Szövet belépő rész: Vezetőhengerek és feszességet szabályozó eszközök sorozata, amelyek kihúzzák a szövetszalagot a bemeneti tekercsből, és szabályozott feszültséggel a csiszolószakaszba táplálják. A megfelelő bemeneti feszültség megakadályozza, hogy a szövet összecsomósodjon, meghajoljon vagy megcsavarodjon, amikor a csiszolóhengerekhez közeledik.
  • Csiszolóhenger szerelvény: A velúrgép funkcionális magja szövethez. Mindegyik csiszolóhenger csiszolt szövettel vagy szintetikus csiszolóanyaggal bevont acélhenger, amelyet elektromos motor hajt meg olyan sebességgel, amely a szövet szállítási sebességétől függetlenül állítható. A legtöbb ipari velúrgép-konstrukció 4-8 csiszolóhengert tartalmaz, amelyek egymás után vannak elrendezve úgy, hogy a szövet egymás után érintkezik az egyes hengerekkel egyetlen gépi menet során.
  • Érintkezési nyomás beállítása: Mindegyik csiszolóhenger felemelhető vagy leengedhető a szövet útjához képest, hogy beállítsa a henger és a szövet közötti érintkezési erőt. A nagyobb érintkezési erő növeli a kopás intenzitását; kisebb érintkezési erő könnyebb, felületesebb felületi hatást eredményez. Az automatikus velúrgépben ezt a beállítást a kezelőpanelről vezérelt szervo-meghajtású működtetők végzik; kézi vagy félautomata kivitelben mechanikus kézikerekekkel van beállítva.
  • Porelszívó rendszer: A szövetszálak kopása jelentős mennyiségű finom szálas port termel, amelyet folyamatosan el kell távolítani a gép belsejéből, hogy megakadályozzuk a csiszolóhengereken való felhalmozódást, fenntartsuk a levegő minőségét a gépteremben, és kiküszöböljük a felgyülemlett éghető textilszálporral járó tűz- és robbanásveszélyt. Minden ipari velúrgép-konstrukció tartalmaz integrált porelszívó rendszert szűrőzsákokkal vagy patronokkal, amelyek rendszeres karbantartást igényelnek.
  • Szövet kilépő rész: Szállítótekercsek és feszességszabályozó eszközök, amelyek a kész szövetet a csiszolószakaszról a kimeneti tekercsre egyenletes feszesség mellett vezetik, megakadályozva a szövet szélességi torzulását vagy a szállított tekercs élének gördülését.

A beperlési folyamat változói, amelyek meghatározzák a felület minőségét

A velúrgép által előállított velúr felület minőségét és jellegét öt kölcsönhatásban lévő folyamatváltozó határozza meg, amelyeket a kezelőnek vagy az automatikus vezérlőrendszernek egyidejűleg kell kezelnie minden gyártási folyamat során:

  • A szövet sebessége (m/perc): Az a lineáris sebesség, amellyel a szövetszalag áthalad a gépen. Az alacsonyabb szövetsebesség megnöveli a szövet egyes részei és az egyes csiszolóhengerek közötti érintkezési időt, növelve az egységnyi felületre jutó kopási dózist.
  • Henger fordulatszáma (rpm): A csiszolóhengerek forgási sebessége. A nagyobb hengersebesség növeli a csiszolóanyag felületi sebességét a szövethez viszonyítva, és ezért megnöveli a csiszolóérintkezők számát egységnyi idő alatt, egységnyi felületen.
  • A henger forgásiránya: Ha a csiszolóhenger ugyanabba az irányba forog, mint a szövet haladása (napi vagy bolyhos irányban), a szálemelő hatás kevésbé agresszív, így rövidebb, egyenletesebb ugrást eredményez. Amikor a henger a szövet mozgási irányával szemben forog, a szálemelő hatás agresszívabb, hosszabb, lágyabb szunnyadást eredményez, kifejezettebb felületi textúrával.
  • Érintkezési mélység (nyomás): Az a mélység, ameddig a csiszolóhenger felülete benyomódik a szövetszalagba az érintkezési ponton. A nagyobb érintkezési mélység növeli mind az egyes csiszolóérintkezők intenzitását, mind az érintkezési zóna szélességét, ami hengerenkénti agresszív szálemelést eredményez.
  • Csiszolószemcse specifikáció: A csiszolószövet vagy csiszolóanyag szemcsemérete és típusa a henger felületén meghatározza az egyes csiszolóérintkezések agresszivitását. A durvább szemcsék (alacsonyabb szemcseszám) agresszívebben emeli fel a szálakat, kevesebb érintkezéssel; A finomabb szemcseszemcse (nagyobb szemcseszám) simább, finomabb felületi hatást eredményez, de több érintkezést igényel az azonos fokú szálemelés eléréséhez.

A velúrgép típusai: a kicsitől az ipari méretig

A sueding gépek piaca a gépméretek, automatizálási szintek és gyártási kapacitások széles skáláját öleli fel. A gépkategóriák közötti különbségek megértése segít a vásárlóknak kiválasztani a tényleges gyártási igényeiknek megfelelő konfigurációt anélkül, hogy túlköltenénk a kapacitást, amelyet nem fognak használni, vagy alulköltenek egy olyan gépre, amely nem tudja kielégíteni minőségi követelményeiket.

Kis velúrgép textilekhez: belépő szintű és kötegelt feldolgozás

A Kisméretű velúrgép textilekhez A műveletek jellemzően 1600 mm-nél kisebb munkaszélességű és egy- vagy kettős csiszolóhengeres konfigurációjú gépek. Ezeket a gépeket kis festő- és befejezőházakhoz, mintavételi és fejlesztési műveletekhez, valamint olyan textilipari vállalkozásokhoz tervezték, amelyek napi gyártási mennyisége 5000-8000 lineáris méter alatt van. Ezek túlnyomórészt kézi vezérlésűek alapvető elektromos fordulatszám-beállításokkal, nem pedig az automatikus velúrgépek teljes számítógépes folyamatvezérlésével.

A textilvásárlók számára kínált kis velúrgép gyakorlati előnyei közé tartozik az alacsonyabb kezdeti befektetés, az alacsonyabb telepítési bonyolultság (egyfázisú vagy könnyű háromfázisú tápegység, kisebb alapterület, nincs különleges alapozási követelmény), és könnyebb a kezelő tanulási görbéje. A korlátok közé tartozik az alacsonyabb gyártási teljesítmény, a kevésbé következetes folyamatvezérlés a gyártási sorozatok között, és jellemzően egyhengeres kialakítások, amelyek többszörös áthaladást igényelnek az erősen velúr felületekhez, amelyeket egy többhengeres ipari velúrgép egyetlen menetben érne el.

Automata beperlőgép: Középkategóriás gyártás számítógépes vezérléssel

Az automata bevarrógép egy programozható logikai vezérlőt (PLC) vagy egy dedikált mozgásvezérlő számítógépet tartalmaz, amely figyeli és automatikusan beállítja az összes kritikus folyamatparamétert a gyártás során. A kezelő a célfolyamat receptjét (szövetsebesség, egyedi hengersebesség, érintkezési mélység és iránybeállítások hengerenként) egy adott szövettípusra és sorrendre programozza be, és a gép vezérlőrendszere folyamatosan karbantartja ezeket a paramétereket anélkül, hogy a futás során kézi beállításra lenne szükség.

Az automata bevarrógép legfontosabb kereskedelmi előnye a kézi vezérlésű géppel szemben a recept ismételhetősége. A kézi vezérlésű gépben a kezelőnek minden alkalommal újra kell állítania a paramétereket, amikor egy új tekercs elindul, vagy ha a folyamat körülményei hosszú futás közben elsodródnak, és nincs garancia arra, hogy ugyanazon szövettípus két futtatása ugyanazokat a folyamatbeállításokat kapja. Az automata velúrgép digitálisan tárolja a recepteket, és minden következő futtatásnál azonos paraméterértékekkel hívja elő őket, így egyenletes felületminőséget biztosít az összes tekercsben, sorrendben, függetlenül attól, hogy melyik kezelő üzemelteti a gépet.

Ipari velúrgép: nagy volumenű gyártási konfiguráció

Az ipari velúrgép egy többhengeres, széles szélességű, nagy áteresztőképességű gép, amelyet folyamatos, nagy volumenű gyártásra terveztek kereskedelmi textilkikészítő létesítményekben. Az ipari velúrgép-konfigurációk jellemzően 4-12 csiszolóhengerrel rendelkeznek egyetlen gépben, 1800-2400 mm munkaszélességgel, 60-80 m/perc szövetsebességgel a megfelelő szöveteken, és teljesen integrált folyamatautomatizálást, beleértve az automatikus feszültségszabályozást, a hengerkopás kompenzációt és a valós idejű minőségellenőrzést.

Az ipari velúrgép többhengeres konfigurációja a meghatározó gyártási előnye a kisebb gépekkel szemben: az ipari velúrgép egy menetben több, egymás utáni koptatást alkalmazva egy menetben azt éri el, amit egy egyhengeres géphez 4-8 külön menetre lenne szükség, arányosan megsokszorozva az időegységenkénti effektív termelési teljesítményt. Egy háromműszakos gyártási ütemtervű kereskedelmi befejező ház esetében ez a teljesítményelőny közvetlen gazdasági indoka az ipari velúrgép magasabb tőkeköltségére a kisebb alternatívákhoz képest.

Nagy sebességű velúrgép: Maximális áteresztőképesség a gyors gyártási ciklusokhoz

A Nagy sebességű velúrgép egy ipari velúrgép-változat, amelyet kifejezetten a maximális szövetátvitelre optimalizáltak az elérhető legmagasabb szövetsebesség mellett. A nagy sebességű velúrgépek 60-100 m/perc szövetsebességet érnek el a műszaki optimalizálás révén, beleértve a magasabb teljesítményű szövetszállító motorokat, a továbbfejlesztett feszültségszabályozó rendszereket, amelyek nagy sebességnél is pontos feszességet tartanak fenn, és a koptatóhenger-meghajtó rendszereket, amelyek gyorsabb reakcióidőt biztosítanak a sebesség beállításához a gyártás során.

Egy nagy sebességű velúrgép, amely 80 m/perc sebességgel dolgoz fel pamut dzsörzé szövetet 6 hengeres konfigurációval, óránként körülbelül 4800 lineáris méter szövetet képes feldolgozni. , szemben az egyhengeres kisgépek körülbelül 900-1200 lineáris méter/órával normál fordulatszámon. Egy műszakos, napi 8 órás gyártási ütemtervű kikészítő létesítménynél ez egy gépből körülbelül 7200 méter és 38.400 méter közötti különbséget jelenti, ami alapjaiban változtatja meg a befejező művelet gazdaságosságát.

Beperelőgép ára: mi határozza meg a költségeket és mi a költségvetés

Irányítógép ára Az egyik leggyakrabban keresett téma a textilkikészítési menedzserek és a gyártástervezők által a felszerelési lehetőségeik értékelése során, és az árak ingadozása a piacon elég nagy ahhoz, hogy megértsük, mi határozza meg az árstruktúrát, elengedhetetlen a megalapozott beszerzési döntés meghozatalához. A sueding gépek árkategóriája a legalapvetőbb kézi kisgépek körülbelül 8 000 USD-tól a fejlett folyamatfelügyelettel rendelkező, prémium, teljesen automatizált, nagy sebességű velúrgép konfigurációk több mint 500 000 USD-ig terjed.

Tényezők, amelyek befolyásolják a bevallógép árát

  • A csiszolóhengerek száma: Minden további henger közvetlen anyagköltséget (a hengertest, csiszolóanyag, egyedi hajtómotor és vezérlőáramkör) és közvetett költségeket (nagyobb gépváz, bonyolultabb vezérlőrendszer, nagyobb teljesítményű porelszívás) növeli. Hozzávetőleges iránymutatásként, a középkategóriás ipari velúrgép minden további csiszolóhengere hozzávetőleg 8 000–15 000 USD-val növeli a gép árát a henger átmérőjétől és a meghajtó specifikációjától függően.
  • Munkaszélesség: A szélesebb gépekhez nehezebb szerkezeti keretekre, hosszabb hengerekre, szélesebb szövetszállító rendszerekre és arányosan nagyobb hajtásrendszerekre van szükség. Egy 2000 mm széles ipari velúrgép hozzávetőlegesen 25-40%-kal többe kerül, mint egy 1600 mm-es, azonos hengerszámmal rendelkező gép, ami tükrözi az anyag- és műszaki tartalom növekedését.
  • Automatizálási szint: A PLC vezérlőrendszer, a kezelőfelület érintőképernyője, a hengerműködtetők szervohajtásai, a receptkezelő szoftver és az automata bevarrógép távfelügyeleti interfészei 15 000-50 000 USD-val növelik a gép költségét a kézi vezérlésű megfelelőhöz képest, a vezérlőplatform kifinomultságától függően.
  • Gyártó ország: A bevallógép gyártóinak helyszínei jelentősen befolyásolják az alapárat. Az olasz és német gyártók műszakilag kifinomult gépeket gyártanak nagyon jó gyártási minőséggel, de 40-80%-kal magasabb árakon, mint a Kínában gyártott gépeknél. A kínai gyártók az elmúlt évtizedben jelentősen javították a minőséget és a képességeket, és most kiváló minőségű ipari velúrgép-termékeket szállítanak versenyképes áron, amelyek jelentős értéket képviselnek a középkategóriás és nagy volumenű alkalmazásokban. A tajvani gyártók mind az ár, mind a műszaki jellemzők tekintetében köztes helyet foglalnak el.
  • Csiszolóhenger átmérője és anyagspecifikációja: A nagyobb átmérőjű hengerek és a magasabb specifikációjú csiszolóanyagok (például gyémántbevonatú csiszolószövettel szemben) növelik a hengerszerelvény gyártási költségét és a folyamatos fogyóeszközök költségeit is, ami a prémium hengerspecifikációkkal szállított gépek kezdeti gépárában is megmutatkozik.

Irányítógép ár-referencia táblázat kategóriánként

Gép kategória Hengerek Munkaszélesség Automatizálás Tipikus ártartomány (USD) Legjobb For
Kisméretű velúrgép textilekhez 1-től 2-ig 1200-1600 mm Kézikönyv 8000 és 50000 között Kis festőházak, mintavevő laboratóriumok
Automata velúrgép (belépés) 2-től 4-ig 1600-1800 mm Félautomata PLC 50 000 és 120 000 között Közepes volumenű befejező műveletek
Automata velúrgép (teli) 4-től 6-ig 1800-2000 mm Teljesen automata recepttel 120 000 és 250 000 között Kereskedelmi finiserek, aktív ruházat
Ipari velúrgép 6-tól 8-ig 2000-2400 mm Teljesen automata felügyelettel 200 000 és 400 000 között Nagy textilgyárak, integrált üzemek
Nagy sebességű velúrgép 6-tól 12-ig 2000-2600 mm Teljesen automata minőségellenőrzéssel 300 000 és 600 000 között Tömeggyártás, fast fashion malmok
Irányítógép ára ranges by machine category with cylinder count, working width, automation level, and recommended applications

A vételáron túli teljes tulajdonlási költség

A Sueding gép vásárláskori ára csak egy része a gép élettartama alatti teljes tulajdonlási költségnek. A velúrgép árát értékelő vásárlóknak a következőket kell költségvetésükbe állítaniuk:

  • Csiszolóhenger csere: A csiszolószövettekercsek a gyártás során elhasználódnak, és ki kell cserélni, ha a kopás hatékonysága a minőségi küszöb alá esik. Az éves csiszolócsere költsége 2000 USD és 15 000 USD között mozog a gép méretétől, a gyártási mennyiségtől és a szövet típusától függően. A kopásálló szintetikus anyagok gyorsabban kopnak, mint a természetes szálak.
  • Szűrőzsák és porelszívás karbantartása: A porelszívó szűrőzsákokat a szövet típusától és a gyártási mennyiségtől függően 2-6 hónapos időközönként cserélni kell. Az éves szűrőcsere költsége átlagosan 500–3000 USD a középkategóriás gépeknél.
  • Csapágy és hajtás karbantartása: A hengeres csapágyak, a textil szállítógörgős csapágyak és a motor tengelykapcsoló elemei rendszeres kenést, ellenőrzést és cserét igényelnek. A normál gyártású ipari velúrgépek éves karbantartási költsége általában 1000–5000 USD.
  • Energiafogyasztás: Egy 6 hengeres ipari velúrgép a hozzá tartozó elszívórendszerekkel 15-30 kW elektromos energiát fogyaszt folyamatosan a gyártás során. A kWh-nkénti 0,10 USD és az évi 6000 üzemóra mellett ez 9000–18 000 USD éves villamosenergia-költséget jelent gépenként.
  • Telepítés és üzembe helyezés: Az alapozás előkészítése (nagyobb, rezgésszigetelést igénylő gépeknél), az elektromos betáplálás és a gyári üzembe helyezés a Sueding gépgyártó technikusa által általában 3-15 ezer dollárral növeli az első évi költséget a gép méretétől és a helyszíni körülményektől függően.

Beperesítő gép gyártója: Hogyan értékeljünk és válasszunk ki egy megbízható szállítót

Az Ön által választott beperesítő gép gyártója nemcsak a kapott gép minőségét és képességeit határozza meg, hanem a műszaki támogatás szintjét, a pótalkatrészek elérhetőségét és a folyamatban lévő szakértelmet is, amely a gép 15-20 éves élettartama alatt elérhető. A textilipari berendezések vásárlóinak egyik leggyakoribb és legköltségesebb hibája, ha csak az ár alapján választják ki a gyártó teljes kapacitását.

A velúrgép-gyártói piacok földrajzi megoszlása

A velúrgép-gyártók három földrajzi régióban koncentrálódnak, amelyek a minőség-ár spektrumon elkülönülő pozíciókat képviselnek:

  • Olasz és német gyártók: A Fabric befejező velúrgép-technológia történelmi vezetői, akik a legmagasabb precíziós tervezéssel, a legkifinomultabb vezérlőrendszerekkel és a legátfogóbb alkalmazástámogatással készülnek. Ilyen például az olasz Lafer SpA és Reggiani Macchine, amelyek 40-60 éve gyártanak velúrgépeket, és mélyreható tapasztalattal rendelkeznek az összes szövettípuson. Az olasz és német gyártók a legmagasabb árat írják elő a Sueding gépeknél, jellemzően 50-100%-kal a kínai versenytársaknál a névlegesen egyenértékű gépek esetében, de világszínvonalú műszaki támogatást, hosszú alkatrészellátási kötelezettségvállalást és 20-30 éves dokumentált élettartamú gépeket biztosítanak.
  • Tajvani gyártók: Köztes piaci pozíciót foglal el, és a kínai gyártóknál mérsékelt áron gyárt gépeket, általában jó építési minőséggel és megbízható szervizhálózattal az ázsiai textilpiacokon. A tajvani velúrgép-gyártók a délkelet-ázsiai befejező műveletek meghatározó beszállítói, és az 1990-es évek óta jelentősen bővítették exportbázisukat.
  • Kínai gyártók: Az elmúlt 15 évben jelentősen nőtt a műszaki képessége, és most olyan ipari velúrgép termékeket gyártanak, amelyek versenyképes műszaki minőséget képviselnek, 40-60%-kal alacsonyabbak az olasz és német áraknál. A kínai gyártók minőségi skálája azonban széles, egyes gyártók a nemzetközi szabványoknak megfelelő gépeket szállítanak, mások pedig jelentős minőségi kompromisszumokkal rendelkező gépeket gyártanak. Alapvető fontosságú a kellő gondosság, mielőtt egy kínai velúrgép-gyártótól vásárolna.

A kellő gondosság kulcsfontosságú lépései bármely beperesítőgép-gyártó értékelésekor

  1. Kérjen referencia-ügyféllátogatásokat vagy videós beszámolókat a meglévő ügyfelektől, akik ugyanazt a gépmodellt használják hasonló szövetalkalmazásokban. Egy jó hírű sueding gépgyártónak több referenciaügyfele is hajlandó lesz megosztani tapasztalatait. A referenciáktól való vonakodás jelentős intő jel.
  2. Végezzen gyárlátogatást megrendelés előtt ellenőrizni a gyártó gyártási létesítményeit, minőség-ellenőrzési folyamatait és a gép összeszerelési szabványait. A fényképek és a videohívások hasznosak, de nem elegendőek egy nagyobb tőkevásárláshoz. A gyártó létesítmény fizikai állapota, a termelési szint felépítése és a műszaki személyzet hozzáállása a minőségi kérdésekhez fontos jelzései a gyártó tényleges minőségi kultúrájának.
  3. Kérjen szövetpróbát az adott gépmodellhez Ön a vásárlást fontolgatja, saját szövetminta felhasználásával. Egy hiteles Sueding gépgyártó elfogadja ezt a kérést, és lehetővé teszi a folyamat megfigyelését. A próba lehetővé teszi, hogy értékelje mind a gép műszaki teljesítményét az adott szöveteken, mind a gyártó műszaki ismereteit a bevallási folyamatról.
  4. Erősítse meg az alkatrészek iránti elkötelezettséget és a rendelkezésre állást kérje a gép kritikus alkatrészeinek listáját, és kérje meg a gyártót, hogy erősítse meg azok készletenlétét és átfutási idejét. Erősítse meg, hogy a gyártó vállalja, hogy a vásárlást követően legalább 10-15 évig fenntartja az alkatrészellátást. A pótalkatrészek hiánya miatt nem javítható gép a kezdeti vételártól függetlenül értéktelen eszközzé válik.
  5. Értékelje a garanciális feltételeket és az értékesítés utáni szolgáltatás szerkezetét ideértve a gyártó szervizmérnökeinek földrajzi lefedettségét, a sürgős meghibásodásokra vállalt válaszidőt és a garancián kívüli szervizlátogatások költségszerkezetét. Egy helyi szervizmérnök által 12 órás válaszidővel rendelkező ipari velúrgép a gyakorlatban lényegesen értékesebb, mint egy azonos specifikációjú, de egy tengerentúli szervizközpont 5 napos válaszidővel rendelkező gépe.

Szövetkidolgozó velúrgép: Alkalmazások többféle szövettípusra

A szövetbevonatoló velúrgép a szövetszerkezetek és száltípusok széles skálájához megfelelő, de a folyamat paramétereit, a koptatóanyag-specifikációkat és a gépkonfigurációkat minden szövettípushoz hozzá kell igazítani az optimális eredmény elérése érdekében a szövet sérülése nélkül. Az elsődleges szövettípusok speciális követelményeinek megértése elengedhetetlen a megfelelő gép meghatározásához és annak értékeléséhez, hogy a javasolt gép alkalmas-e az Ön gyártási keverékére.

Pamut és pamut keverék szövetek

A pamut- és pamutkeverékkel szőtt és kötött anyagok a Fabric befejező velúrgép történelmi elsődleges alkalmazása, és továbbra is a legnagyobb mennyiségű velúr alkalmazás világszerte. A pamutszálak jól reagálnak a csiszolási kopásra a P80-tól P120-ig terjedő szabványos szemcsemérettel, és a pamutszövetek természetes szálösszetétele egyenletes szálnövelési eredményeket produkál, minimális hőkárosodás kockázatával még a nagy sebességű velúrgép működése által generált súrlódási szinteken is. A pamutdzsörzé és az interlock szövetek pólókhoz, pulóverekhez és hétköznapi viseletekhez jelentik a legnagyobb alkalmazási mennyiséget a Fabric befejező velúrgépben világszerte , pamut velúr vonalak minden nagyobb textilgyártó országban, köztük Kínában, Indiában, Bangladesben, Törökországban és Pakisztánban működnek.

Poliészter és poliészter keverék szövetek

A poliészter mikroszálas szőtt szövetek, beleértve az aktív ruházathoz, munkaruházathoz és esernyőszövethez használt anyagokat is, gondos folyamatparaméter-kezelést igényelnek a velúrgépben a szövetfelhordáshoz, mivel a poliészter hőre lágyuló jellege azt jelenti, hogy a túlzott koptatási súrlódás a felületi rostok megolvadását és üvegesedését okozhatja, nem pedig a szálak megemelkedését. A poliészter mikroszálas textilbekészítő velúrgép paraméterei általában alacsonyabb érintkezési nyomást, mérsékelt hengersebességet és finomabb csiszolószemcsét használnak, mint a pamutfeldolgozásnál, hogy elkerüljék a hőkárosodást, miközben továbbra is elérik a barackbőr célfelületét.

Nylon-spandex sztreccs szövetek

A nylon és nejlon-spandex kevert kötött szövetek aktív ruházathoz, fürdőruhához és intim ruházathoz az automatikus velúrgépek piacán igényes és növekvő alkalmazást jelentenek. A sorozat előző cikkében részletezettek szerint a nylon-spandex speciális feszültségszabályozást, hűtőrendszereket és koptatóanyagokat igényel. A szintetikus sztreccs szövetekhez készült modern automatikus velúrgép-konstrukciók alapfunkcióként integrálják ezeket a képességeket, így a megfelelően felszerelt gép kiválasztása kritikus fontosságú a nylon-spandex keverék konstrukciók megmunkálásának tervezésekor.

Gyapjú és gyapjúkeverék szövetek

A felsőruházati, öltöny- és takarótermékek gyapjúszőtt és kötött szövetei a Fabric befejező velúrgép hagyományos alkalmazási területei, amelyek a leggyengédebb koptató hatást követelik meg bármely elterjedt szövettípus közül, mivel a gyapjúszálak természetes szerkezetűek és mechanikailag gyengék a szintetikus alternatívákhoz képest. A gyapjú velúrgép paraméterei általában a legfinomabb elérhető szemcseméreteket (P150-P220), a minimális érintkezési nyomást és a legalacsonyabb lehetséges hengersebességet alkalmazzák a gyapjúfelületi szálak megemelésére anélkül, hogy a szálszerkezet eltörne vagy nemezelne, amely meghatározza a gyapjúvelúr bevonatok prémium minőségét.

Alkalmazások összehasonlítása szövetkidolgozó velúrgéphez

Szövet típusa Ajánlott Grit Fabric Speed Range Különleges követelmények Cél alkalmazás
Pamut jersey és interlock P80-tól P120-ig 20-60 m/perc Szabványos feszültségszabályozás Pólók, pulóverek, alkalmi ruhák
Poliészter mikroszálas szőtt P100-tól P150-ig 15-40 m/perc Hűtő levegő, alacsonyabb nyomás Aktív ruházat, munkaruha, esernyők
Nylon-spandex kötött P60-tól P120-ig 8-25 m/perc Precíziós feszültségszabályozás, hűtés Fürdőruha, intim ruházat, aktív ruházat
Gyapjú szőtt vagy kötött P150-től P220-ig 5-20 m/perc Nagyon alacsony érintkezési nyomás Felsőruházat, öltöny, takarók
Farmer és nehéz pamut P60-tól P80-ig 10-30 m/perc Magas érintkezési erő képesség Farmer hatások, munkaruha kikészítés
Javasolt folyamatparaméterek a szövetkikészítő velúrgép működéséhez az általános szövettípusokon

A megfelelő beperlőgép kiválasztása: lépésről lépésre szóló döntési keret

A megfelelő velúrgép kiválasztása hat gyakorlati kritérium egymás utáni értékelését jelenti. E kritériumok szisztematikus átdolgozása megakadályozza mind a túlspecifikációt (költés a kapacitásra, amelyet nem használnak), mind az alulspecifikációt (olyan gép vásárlása, amely a gyártási minőséget vagy a mennyiséget a működési követelmények alatt korlátozza).

1. lépés: Határozza meg a gyártási mennyiséget és a szövettípus keverékét

Számolja ki a jelenlegi és a tervezett napi termelési mennyiséget lineáris méterben, és határozza meg azokat a szövettípusokat, amelyek mennyiségének 80%-át teszik ki. Ez a kezdeti definíció meghatározza, hogy szüksége van-e kisméretű velúrgépre textilipari műveletekhez, középkategóriás automata velúrgépre, vagy teljes ipari velúrgépre vagy nagy sebességű velúrgépre. A vegyes szövettípusú műveleteknél a keverék legigényesebb szövete (jellemzően szintetikus sztreccs szövetek) megfelel a gép specifikációinak követelményeinek, még akkor is, ha az a mennyiség kisebb részét teszi ki.

2. lépés: Határozza meg a szükséges munkaszélességet

Határozza meg a legszélesebb szövetet, amelyet rendszeresen meg kell dolgozni, és adjon hozzá 100–150 mm-t az élvezető margóhoz. Ez határozza meg a gép minimális munkaszélességére vonatkozó követelményt. Ne fogadjon el olyan gépet, amelynek munkaszélessége csak kismértékben nagyobb, mint a legszélesebb szövet, mivel minden élen megfelelő túlnyúlásnak kell lennie ahhoz, hogy a szövetvezető rendszer pontosan nyomon tudja követni a szövetet, anélkül, hogy az élkopás sérülne.

3. lépés: Döntse el a hengerszámot és a konfigurációt

Az egymenetes 4-6 hengerszám elegendő a legtöbb pamut- és pamutkeverék-alkalmazáshoz, hogy egy gépi menetben teljesen kifejlett barackbőrt érjünk el. A szintetikus szövetekhez, beleértve a poliésztert és a nejlont, 6-8 hengerre lehet szükség az egyenértékű kidolgozáshoz a hőkezelési korlátok által megkövetelt alacsonyabb szövetsebesség mellett. Ha a művelet azt tervezi, hogy a szövet mindkét oldalát velúrral látja el (egyes felsőruházati és takarós alkalmazásoknál ez előírás), adjon meg egy önállóan állítható hengerekkel ellátott gépet az arc és a hátsó velúrhoz egyetlen menetben.

4. lépés: Értékelje az automatizálási követelményeket

Ha az Ön tevékenysége naponta több rendelést hajt végre különböző szövettípusokkal és kivitelezési specifikációkkal, akkor a recepttárolási és visszahívási funkcióval rendelkező automata velúrgép praktikus szükséglet, nem pedig luxus. A beállítással megspórolt idő és a minőségi konzisztencia javítása a rendelések között indokolja a teljes automatizálás árprémiumát minden olyan műveletnél, amelynél több mint 5-10 különböző rendelési specifikáció fut hetente. Az egyedi szövettípusokat folyamatosan, minimális rendelési eltérésekkel futtató műveleteknél a kézi vezérlésű vagy félautomata gép költséghatékony lehet.

5. lépés: Számítsa ki a befektetés megtérülési időszakát

Becsülje meg a gép termelési kapacitása által generált éves bevételt, mínusz az éves működési költséggel (energia, fogyóeszközök, karbantartás és munkaerő), hogy megkapja a gép nettó éves hozzájárulását. A megtérülési idő kiszámításához a teljes gépbeszerzési költséget (beszerzési ár plusz telepítés és üzembe helyezés) el kell osztani az éves nettó hozzájárulással. Egy jól meghatározott Sueding gép, amely 120 000 USD változó költség mellett 400 000 USD éves befejező bevételt termel, évi 280 000 USD nettó hozzájárulást termel, ami 9 hónap alatt megtéríti a 200 000 USD gépberuházást. , amely a legtöbb textilpiaci viszonyok között kiváló tőkemegtérülést jelent.

6. lépés: Válassza ki a gyártót a teljes képességértékelés alapján

A végső döntés meghozatala előtt alkalmazza az útmutatóban korábban ismertetett gyártóértékelési keretrendszert legalább három jelölt Sueding gépgyártóra. Kérjen hivatalos árajánlatot minden gyártótól, amely tartalmazza a gép specifikációját, a beperzselő gép árát, a telepítési támogatást, a garanciális feltételeket, a pótalkatrészek árának ütemezését és a szervizelési válaszidőre vonatkozó kötelezettségvállalást. Hasonlítsa össze a teljes birtoklási költségre vonatkozó árajánlatokat, ne csak a beszerzési árat, hanem vegye figyelembe a műszaki támogatás minőségét és a pótalkatrészek elérhetőségét az értékelés során, mivel ezek a tényezők határozzák meg a gép működési hatékonyságát annak teljes élettartama alatt.

Gyakran Ismételt Kérdések

1. Mi az a velúrgép és mit produkál a textilkikészítésben?

A Sueding Machine egy szövetkikészítő gép, amely a forgó csiszolóhengerekkel érintkező szövetet áthaladva mechanikusan megemeli a felületi rostokat, és puha, bársonyos barackbőr textúrát hoz létre a szövet felületén. Aktív ruházatban, alkalmi viseletben, felsőruházatban, intim ruházatban és lakástextil-gyártásban használják a szőtt és kötött anyagok tapintási minőségének és matt megjelenésének javítására. A kész szövet puhább kézi tapintással, csökkentett szintetikus fényezéssel és prémium megjelenéssel rendelkezik, ami a legtöbb piaci szegmensben magasabb kiskereskedelmi árakat ír elő.

2. Mi a tipikus Sueding gép ára egy középkategóriás automata gép esetében?

Középkategóriás automata velúrgép 4-6 csiszolóhengerrel, 1800-2000 mm-es munkaszélességgel, teljes PLC-folyamatvezérléssel receptúrával és integrált porelszívással. 120 000 USD és 250 000 USD kínai és tajvani gyártóktól, és 200 000 USD és 400 000 USD között az olasz és német gyártóktól az egyenértékű műszaki előírásokért. Az európai gépek árprémiuma a magasabb gyártási minőséget, a kifinomultabb vezérlőrendszereket, valamint a hosszabb távú szerviz- és támogatási kötelezettségvállalásokat tükrözi, amelyek a legmagasabb minőségi szabványokat és nagyon hosszú gépélettartamot igénylő műveleteknél indokolhatók.

3. Miben különbözik egy kisméretű textil velúrgép az ipari velúrgéptől?

A textilipari munkákhoz használt kisméretű velúrgépek jellemzően 1-2 csiszolóhengerrel, 1600 mm alatti munkaszélességgel, kézi folyamatparaméter-vezérléssel rendelkeznek, és 5000-8000 lineáris méter alatti napi gyártási mennyiségre tervezték. Egy ipari velúrgép 6-12 hengeres, 2000-2400 mm-es munkaszélességgel, teljesen automatikus vezérléssel, receptkezeléssel és folyamatfelügyelettel rendelkezik, és napi 30 000-100 000 vagy több lineáris méter folyamatos, háromműszakos gyártására tervezték. A legfontosabb működési különbség az, hogy az ipari velúrgép egyetlen gépi menetben azt éri el, amit egy kis gépnek 4-8 ​​lépésre lenne szüksége, ezzel arányosan megsokszorozva a termelési teljesítményt.

4. Miben különbözik a nagysebességű velúrgép a szabványos automata bevarrógéptől?

A nagysebességű velúrgép egy ipari velúrgép-változat, amelyet kifejezetten a maximális szövetátvitelre terveztek a nagyobb teljesítményű szövetszállító hajtások, a nagyobb sebességnél is pontosságot fenntartó továbbfejlesztett feszességszabályozó rendszerek, a gyorsabban reagáló hengerhajtórendszerek és a nagy sebességű textilkezeléshez optimalizált gépgeometria kombinálásával. A szabványos automatikus velúrgépek 15-40 m/perc szövetsebességgel működnek; A nagy sebességű velúrgépek 60-100 m/perc sebességet érnek el, háromszor-négyszerezve az üzemóránként feldolgozott lineáris métereket, és 30-60 000 vagy több lineáris méteres gyártási mennyiséget tesznek lehetővé nyolcórás műszakonként egyetlen gépről.

5. Hogyan értékelhetem a sueding gép gyártóját a vásárlás előtt?

Értékelje a Sueding gép gyártóját az alábbiak szerint: referencia ügyfélkapcsolatok kérése és látogatások elvégzése az ugyanazt a gépmodellt futtató referenciahelyeken; gyárlátogatás a gyártás minőségének és műszaki képességeinek ellenőrzése céljából; szövetpróbák elvégzése saját anyagokon a vásárlási kötelezettségvállalás előtt; a pótalkatrészek elérhetőségének megerősítése és a gyártó kötelezettségvállalása az ellátás legalább 10–15 éven keresztül történő fenntartására; a jótállási feltételek és az értékesítés utáni szolgáltatások áttekintése, beleértve a válaszidőre vonatkozó kötelezettségvállalásokat is; és több gyártó teljes birtoklási költségének összehasonlítása a vételár összehasonlítása helyett.

6. Milyen szemcseméretű csiszolóanyagot kell használni a pamutszövet velúrgépén?

A pamutdzsörzé és az interlock kötött szövetek esetében a legszélesebb körben használt csiszolószemcse-tartomány a velúrgépben a szövetfelhordáshoz a P80–P120 (FEPA szabvány). A P80-as szemcsét a kezdeti nehézszál-növelő lépésekhez használják, ahol a maximális szunyókálás a prioritás; A P100-tól P120-ig terjedő szemcséket a következő lépésekhez használják, amelyek finomítják a felületi textúrát és csökkentik az érdességet, miközben megőrzik a megemelt szálszerkezetet. Nehezebb pamutszöveteknél, beleértve a farmert is, P60–P80 szemcseméretre lehet szükség a hatékony szálnöveléshez; könnyű pamut voile vagy finom jersey esetében a P120-P150 szemcsék lágyabb, kontrolláltabb alvást eredményeznek.

7. Hány csiszolóhengerre van szüksége egy Sueding Machine-nek a pamutszövet teljesen kifejlődött barackbőr bevonatához?

A pamut dzsörzé szövet teljesen kifejlődött barackbőr bevonatához egyetlen gépi menetben legalább 4 csiszolóhenger váltakozó forgási irányával (2-nappal és 2-nappal szemben) általánosan elfogadott ipari szabvány. A 6 hengeres konfigurációk egyenletesebb felületfejlesztést biztosítanak a pamutszövet súlyának és szerkezetének szélesebb skáláján, és ezek a legszélesebb körben alkalmazott konfigurációk a kereskedelmi pamut kikészítéshez. Az egyhengeres és a 2 hengeres gépek egyenértékű befejezési minőséget érhetnek el, de többszörös áthaladást igényelnek a gépen, ami megsokszorozza a kezelési időt és csökkenti a hatékony termelési teljesítményt.

8. Milyen karbantartást igényel a Sueding Machine, hogy megbízhatóan működjön?

A velúrgép rendszeres karbantartása a következőket foglalja magában: csiszolóhenger ellenőrzése és cseréje, ha a csiszolókopás csökkenti a kopás hatékonyságát (nagy volumenű gyártás esetén általában havonta); porelszívó szűrőzsák tisztítása vagy cseréje 2-6 hónapos időközönként; hengeres csapágyak és szövetszállító görgők napi kenése; szerkezeti kötőelemek és meghajtó tengelykapcsoló csatlakozások negyedéves ellenőrzése és meghúzása; minden elektromos csatlakozás és motorszigetelés évenkénti ellenőrzése szakképzett villanyszerelő által; és heti időközönként teljes géptisztítást, hogy eltávolítsák a gép belsejéből a felgyülemlett szálakat, amelyek tűzveszélyt jelentenek a felhevült alkatrészek közelében felgyülemlett éghető textilpor miatt.

9. Megdolgozhat-e ugyanaz a Fabric befejező velúrgép pamut és szintetikus anyagokat is?

A legtöbb ipari velúrgép és automata velúrgép képes mind a pamut, mind a szintetikus szövetek feldolgozására úgy, hogy az egyes szövettípusokhoz beállítja a folyamat paramétereit (a szövet sebessége, hengersebesség, érintkezési nyomás és csiszolószemcse). Mindazonáltal a szintetikus sztreccs szövetekre, beleértve a nylon-spandex keverékeket (precíziós feszültségszabályozás, hűtőrendszerek, speciális csiszolószemcse-választás) vonatkozó speciális követelmények azt jelentik, hogy a csak pamuthoz előírt gép nem fog optimálisan teljesíteni a nylon-spandexen, hacsak nincs felszerelve ezekkel a tulajdonságokkal. Ha olyan szövethez olyan velúrgépet ad meg, amely vegyes termelést fog feldolgozni, beleértve a pamut és a szintetikus sztreccs szerkezeteket is, erősítse meg a Sueding gép gyártójával, hogy a gép kialakítása mindkét szövetkategóriához illeszkedik.

10. Mennyi ideig bírja a Sueding Machine és mennyi a befektetés megtérülése?

Egy minőségi gyártótól származó, jól karbantartott Ipari velúrgép vagy Automata velúrgép üzemi élettartama normál gyártási körülmények között 15-25 év, a nagyobb alkatrész-felújítások (koptatóhenger csere, motorcsere, vezérlőrendszer korszerűsítése) számos dokumentált esetben korlátlanul meghosszabbítják az élettartamot. A beruházás megtérülése a gyártási mennyiségtől és a befejező árbevételtől függ, de egy gép, amely 250 000 USD és 400 000 USD közötti éves nettó befejező bevételt termel 150 000 USD és 250 000 USD közötti beszerzési költség mellett, 6-12 hónap alatt teljes megtérülést ér el, majd pozitív cash flow-t generál a fennmaradó 14-24 év hosszú élettartama mellett. befejező művelet elegendő termelési mennyiséggel a beruházás indokolásához.